Zrcadla na zeď

Ačkoliv se říká, že na podlaze je nejvíce místa, stěny tomuto vyjádření mohou s gustem odporovat. Zdi v domě jsou ale zároveň jednou z nejvytíženějších ploch, protože věci, které se na ně umisťují, jsou tak snadno dostupné a lépe se používají.

Zatímco podlahu mají pro sebe zabranou především různé kousky nábytku, které prostě musíte někam postavit, na stěnu se umisťují především dekorační předměty, jako jsou různé obrazy nebo závěsné věci. Jistou výjimkou z tohoto pravidla mohou být praktické věci, jako jsou zrcadla, nástěnky, věšáky, apod.

Zrcadlo můžete s velkým gustem postavit klidně i na zem, pokud si pořídíte samostatně stojící zrcadlo, ovšem většina lidí na něco takového ve svém domě nemá místo nebo se obává, že by překáželo. Nehledě na skutečnost, že stojací zrcadla nejsou zrovna levná záležitost, neboť musí být patřičně velká, abyste si neprohlíželi jenom své nohy.

Zrcadla na zeď představují jistou úsporu a to jak z hlediska místa, jakože uložení, tak z hlediska množství skla, které byste v případě nehody museli uklízet. Ve vaší domácnosti se mohou vyskytovat v různých provedeních, velikostech, stylech a také v různých místnostech. 

Velikost a provedení podle místnosti

Zrcadlo na zeď můžete pověsit kamkoliv, kde máte na zdi místo.“ Pravda nebo ne? Pokud chcete doma mít alespoň trochu jakýs takýs kreativní uspořádání, potom rozhodně nemůžete prsknout zrcadlo na zeď kamkoliv vás zrovna napadne. A obzvlášť ne, jakékoliv zrcadlo, protože jeho velikost a styl by se mělo odvíjet od místnosti, do které ho chcete uložit. Například v chodbě, hale nebo předsíni se budou vyjímat zrcadla s rámem, středně velká, ve kterých uvidíte minimálně celý svůj obličej, lépe své tělo po hrudník.

V koupelně jsou tyto požadavky podobné, ačkoliv velikost zrcadla je zde diskutovatelná. Jednak šířka zrcadla zde může být určena pro více lidí najednou, jednak se do koupelny může přistavit i samostatně stojící zrcadlo, které je svou velikostí kapitolou samo o sobě. Zrcadlo na zeď do obývacího pokoje, kde bude na očích všem vašim hostům, by nemělo přesah meze zdravého rozumu, přičemž vhodnější jsou atypická provedení, namísto jednolitých skleněných ploch.

Jinak je tomu zase v ložnici, kde se uživí velké zrcadlo na zeď, či velké zrcadlo do skříně nebo již jednou zmíněné velké zrcadlo na vlastních nohách. Jak velikostně, tak stylově se zrcadlo na zeď má odvíjet od místnosti, do které jej chcete ustavit. 

Atypická zrcadla

Ačkoliv zrcadla jsou považovaná spíše než za dekorace za předmět denní potřeby, který využíváte neustále, jejich moderní provedení mohou vypovídat něco jiného. Atypická zrcadla, která upoutají jako předmět i jako praktická věc, lze dnes poměrně snadno pořídit a doplnit tak zajímavým předmětem místnost.

V drtivé většině se samozřejmě jedná o zrcadla na zeď, která jsou umisťována jinde, než v koupelně nad umyvadlo, kde by se jejich kouzlo ztrácelo. Taková asymetrická, atypická a kreativní zrcadla mohou zazářit především v chodbě, hale nebo obývacím pokoji, zkrátka a dobře v místnostech, které jsou velmi často navštěvované, nebo jinými neustále procházíte.

Není od věci si takové zrcadlo pověsit například i do ložnice, ale tam bude parádu dělat jenom pro vás, kdežto v hale může oslnit i vaše návštěvy. Atypická zrcadla se nejčastěji skládají z několika kousků – tudíž zrcadlo pak může mít podobu několika vedle sebe se vlnícím pruhů, dále může být tvořeno osmistěny nebo jednotlivými kruhy či čtverci.

Zrcadlo podle svého uvážení si můžete vytvořit i doma z nakoupených jednotlivých klasických zrcadel na zeď, která si pověsíte tak, jak budete chtít.