Zrcadla do koupelny

Jmenujte místnosti, ve kterých se nejčastěji upravujete, popřípadě kontrolujete svůj vzhled. Jistě mezi top prvními bude koupelna, do které obecně člověk vchází s tím, že se chce upravit, osprchovat a odjet v lepší podobě. Takže to znamená, že zrcadlo do koupelny, je základní stavební jednotkou úplnosti koupelny, neboť bez něho není interiér plně zařízen.

Zrcadlo do koupelny nevyžaduje žádné speciální úpravy, přičemž slouží především praktickým účelům. Příliš u něho nelze hledět na estetické hledisko, protože zrcadlo do koupelny se spíše skládá jenom ze samostatného zrcadla, které nebývá doplněno ozdobným rámem či jinými dekorativními prvky.

Výběr ozdobného zrcadla, které nebude sloužit jenom k vašemu prohlížení, ale také k doplnění atmosféry pokoje a estetickému ladění pokoje si můžete užít při vybavování chodby nebo předsíně či vstupní haly. Zrcadlo do koupelny ale v tomto ohledu kope za jiný tým. Přestože u těchto zrcadel nenajdete zlatě zdobené rámy, přesto máte ještě dost možností, ze kterých volit, protože opravdu není jedno koupelnové zrcadlo jako druhé.

Magie ve vašem domě

Dnes asi málokdo považuje zrcadlo za něco tajemného nebo magického, odraz přeci vzniká lomem světla na lesklé ploše, což všichni známe popsané pomocí fyzikálních zákonů ze základní školy. Nic děsivého ani záhadného. Dříve tomu tak ale nebylo. Zrcadlo bylo považováno za tajemný předmět s kouzelnými účinky, neboť lidem, kteří se do něj dívali, mohlo hrozit nebezpečí. Zároveň ale paradoxně mohlo sloužit i jako ochranný předmět, neboť plašilo strašidla, která se do něho podívala. Některé nadpřirozené bytosti, jako jsou například upíři, se v nich neviděly vůbec. Rovněž se věřilo, že po smrti se do zrcadla mohla otisknout duše zemřelého, proto se při úmrtí zahalovala zrcadla v domě.

Co ale dodnes může u zrcadel do jisté míry působit záhadně, je samotný odraz daného člověka. Dodnes totiž někteří lidé věří, že se nejedná o pouhý odraz, ale o dvojníka, který žije na druhé straně zrcadla, a proto se někdy může chovat trochu jinak, než mi před zrcadlem. Do takového světa se například vydala Alenka, která přesedlala z králičí nory coby dopravního prostředku do kouzelného světa, na zrcadlo, kterým proklouzla ve druhé knize. Ať už podobným věcem věříte nebo nevěříte, zrcadlo představuje určitý nádech magie ve vašem domě, tak si ho neponičte nebo budete mít sedm let smůly. I když střepy do jisté míry nosí štěstí. 

Koupelnové zrcadlo jako součást skříňky

Jelikož koupelna patří obvykle k nejmenším místnostem v domácnosti, úspora místa je tu opravdu na místě. Nač tedy pořizovat zvlášť koupelnovou skříňku a zrcadlo, když můžete mít dva v jednom a ušetřit tak nějaké místo?

Koupelnové zrcadlo jako součást skříňky může mít naprosto jakoukoliv podobu, která se odvíjí především od vzhledu samotné závěsné skříňky. Do skříňky zavěšené na zdi se totiž můžete dostat v podstatě jenom dvěma způsoby – jednak ji lze otevřít zepředu, tedy tak, že zrcadlo bude vsazené ve dvířkách, jednak z boku, kdy úložný prostor bude zajíždět v podstatě za skříňku. Obojí je možné a v podstatě záleží na tom, kterým aspektům dáte přednost.

Koupelnové zrcadlo, které je součástí skříňky, jež se otevírá zepředu, může být poměrně rychle osahané a obvykle bývá rozděleno na tři samostatná křídla, tudíž zrcadlo není jednolité. K tomu nedochází v případě menších skříněk, do kterých se vejde menší zrcadlo, nebo v případě, že si pořídíte koupelnovou skříňku se zrcadlem, která se otevírá z boku. Zde ovšem můžete narazit na problém životnosti kolejniček nebo také na pořizovací cenu, která se vzhledem ke specifičnosti skříňky, může vyšplhat poměrně vysoko. 

Koupelnové zrcadlo v hlavní roli

Vaše koupelna nemusí být rozlehlá jako Sahara, ale přesto může obsahovat dost úložného místa, takže úspora v podobě propojení zrcadla a skříňky na ukládání zubní pasty není nutná. V takovém případě je dobré, když zrcadlo může fungovat samo za sebe.

Podoba zrcadla je sice tradičně obdélníková, ale přesto není striktně daná. To znamená, že i když líbivý okolek se do koupelny příliš nehodí, tvar zrcadla si můžete vybrat dle své libosti. Od věci tak nejsou ani kulatá nebo oválná zrcadla, samozřejmě když je pro ně připravena ta správná půda. Pokud už totiž vybíráte asymetrické zrcadlo, bylo by dobré, aby v celkovém dekoru koupelny nezaniklo.

Výhodou samostatného koupelnového zrcadla, které není uloženo například ve dvířkách skříňky, je, že by se nemělo tak rychle špinit. S otiskem dlani na skle si neporadíte jinak, než vyčištěním, ale je méně pravděpodobné, že by se takové otisky mohly objevovat na zrcadle, které neslouží zároveň jako úchyt pro otevření koupelnové skříňky s uloženými věcmi. 

Zrcadlo stůj, co stůj

Když se řekne koupelnové zrcadlo, většina lidí si představí to klasické nad umyvadlem. Koupelna ale může disponovat ještě jedním zrcadlem, pokud na něho má dost místa, které toto provedení celkem vyžaduje. Jedná se o stojací zrcadlo, které vám pomůže se pečlivě upravit a připravit od hlavy až k patě. Vidět celou svou postavu potřebujete nejen v případě, že držíte dietu a sledujete postupující výsledky, ale například při přípravě celého outfitu, kterýžto proces se jinak může odehrávat i v ložnici, kde na to ale nemusí být vždy dostatečný prostor.

Stojací zrcadlo může sloužit v koupelně nejen vašemu vzhledu, aby vás každý den ujišťovalo o vaší kráse, ale také může v sobě ukrývat úložný prostor. V takovém případě se samotné zrcadlo vyklápí dopředu a odkrývá tak za sebou schované měkké úložiště pro vaše šperky a drobnosti. Taková šperkovnice je velmi praktickou záležitostí, protože velikost stojacího zrcadla umožňuje velmi dobrou organizaci. 

Pořiďte si do koupelny LED

Mít led v koupelně je asi stejné, jako mít horkou vodu v mrazáku. Ale zato LED v koupelně a ještě k tomu na koupelnovém zrcadle, to je trefa do černého. LED osvětlení koupelnového zrcadla je úsporné, praktické a ještě k tomu vzhledné. Když si potřebujete prohlédnout svou tvář opravdu podrobně během dne nebo se potřebujete upravit brzy ráno do práce či večer na ples, osvětlení je nezbytnou potřebou.

Aby se světlo dobře rozlilo a všechno bylo patrné a jasné, potřebujete spolehlivý zdroj světla, kterým je právě LED osvětlení. To je kromě jiného velmi úsporné a téměř nehřeje, nepřehřívá se tedy jako klasická žárovka. Tím šetříte nejen životní prostředí, ale také svou peněženku, která dostane zásah jednorázově při nákupu LED žárovek, které jsou sice trochu dražší, ale vydrží nepoměrně dlouhou dobu oproti klasickým žárovkám. Nehledě na to, že se na ně vztahuje poměrně dlouhá záruční doba.

LED osvětlení na koupelnovém zrcadle by samozřejmě nemělo být jediným zdrojem světla, ačkoliv i obyčejné osvětlení na stropě by vzhledem k úspoře mohlo obsahovat LED žárovky. 

Závěsné nebo napevno?

Zrcadlo do koupelny si pořizujeme s myšlenkou, že už ho jenom tak zase nesundáme. Proto bývá velmi častým způsobem připevnění koupelnového zrcadla na stěnu právě lepidlo, kdy se zrcadlo lepí přímo na prostor pro něj vyhrazený. Dobře tak drží, nemusíte mít obavu z výše zmíněných sedm let smůly.

Na druhou stranu pokud rádi měníte podobu své domácnosti, potom pro vás napevno umístěné koupelnové zrcadlo není. Alternativou je zavěšení zrcadla na háček, ze kterého se ale zrcadlo nešťastnou náhodou může svést. Na druhou stranu ale zase může takové zrcadlo disponovat větší elegancí, než jenom pouhou skleněnou plochou.